W dniach 16-17 maja, nasz konsultant, Walerian Majewski, miał okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu promującym rozwiązania wodorowe. 24h Hydrogen Challenge to wyzwanie, podczas którego zawodnicy muszą w czasie 24 godzin pokonać maksymalnie dużą liczbę kilometrów samochodami napędzanymi wodorem. Punktowana była także liczba tankowań oraz wizyta w specjalnych, premiowanych miejscach.

Walerian był członkiem zespołu organizacji Hydrogen Europe, który miał do dyspozycji Toyotę Mirai. Mimo, że Toyota Mirai posiada zasięg 350 km (nowe modele Hyundai Nexo dysponują zasięgiem aż 700 km), to zespołowi udało się pokonać trasę 1 600 km od Holandii, po centralne Niemcy i Belgię. Odwiedził kilkanaście stacji należących do różnych sieci dystrybucyjnych.

Na uwagę zwraca szczególnie duża sieć stacji tankowania, jaka jest obecnie do dyspozycji konsumentów w rejonie Niemiec, oraz krajów Beneluksu. W niektórych miastach mamy dostępne nawet cztery stacje tankowania wodoru. Samo tankowanie przypomina tankowanie LPG i nie zajmuje więcej niż 5 minut.